Szanowni Państwo,
Przedstawiciele Klubów Górskich PTTK,
Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 21 czerwca 2026 roku odszedł od nas Członek Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK, ale przede wszystkim wspaniały Kolega – Jacek Nowicki. Dla wielu z nas, a w szczególności dla środowiska Klubów Górskich, to niepowetowana strata. Kluby Górskie były największą miłością Jacka. W Podkomisji alpinizmu i klubów górskich działał już w latach 80., a od 2010 roku z niezwykłym oddaniem przewodniczył Podkomisji Klubów Górskich PTTK, koordynując działalność klubów w całym kraju. O sprawy klubów górskich walczył zawsze i z całego serca, przez lata koordynując organizację naszych Ogólnopolskich Zlotów. Jeszcze tak niedawno, w maju tego roku, spotkaliśmy się z Nim i wspólnie cieszyliśmy się górską atmosferą podczas Zlotu w Zawoi…
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 25 czerwca 2026 roku o godzinie 12:00 na Cmentarzu Północnym (Wólka Węglowa) w Warszawie, w kościele przy bramie głównej (sala A).
Zapamiętamy Go jako człowieka niezwykle zaangażowanego, życzliwego i zawsze oddanego klubom górskim.
Komisja Turystyki Górskiej
ZG PTTK
